Aydın Harita Mühendislik | Çorlu | Ergene

Aydın Harita Mühendislik | Çorlu | Ergene

Cep Onaylı
Online
Altın
Aydın Harita Mühendislik | Çorlu | Ergene
Aydın Harita & Mühendislik
Şeyhsinan Mahallesi. Kocaağa Sokak. Bayol İş Merkezi. Kat 1 No:58
Çorlu , Tekirdağ
İş Alanları

Mühendisler

Aydın Harita Mühendislik Olarak Çorlu , Ergene Ve Çerkezköy'de Harita Mühendislik Firmaları Hizmeti Vermekteyiz.

Aydın Harita Mühendislik | Çorlu | Ergene Hakkında

Hizmetlerimiz

 İmar Uygulamarı  TUS (Bina Aplikasyonu)
 Parselasyon  Vaziyet Planı ve Bağımsız Bölüm Planı
 Yola Terk, Yoldan İhdas  Tevhid, İfraz
 Kazı, Dolgu ve Kübaj (Hafriyat) Hesabı  Halihazır Harita Yapımı
 Plankote Çalışmaları  İçme Suyu Sayısal İşletme Projeleri

Hizmet Bögelerimiz

Çorlu Ergene
Çerkezköy Marmara Ereğlisi
Tekirdağ Lüleburgaz

Çorlu Harita MühendisleriAydın Harita Mühendislik

Yeryüzünün metrik anlamda ölçülmesi ve mekânsal verilerin bilgisayar ortamına aktarılarak harita bilgilerine dönüştürülmesi ile ilgilenen bilim dalına Harita Mühendisliği denmektedir. Harita mühendislerinin bir diğer görevi de mekânsal ve bölgesel verileri analiz, hesaplama, görselleştirme ve ölçüm yöntemleri ile teknolojinin yardımı ile denetlemektir.

Diğer bir deyişle, harita mühendisleri dünya üzerinde kentleşme ve planlama alanında detaylı çalışmalar yürüterek, modern teknoloji ile şehirlerin geliştirilmesini sağlamaktadır. Çorlu Harita Mühendisleri de işine verdiği önem ve titizlik sayesinde her türlü planlama ve detaylandırma işlerinde üst düzey sonuç alabilirsiniz.

Harita mühendislerinin anabilim dalları nelerdir? Hangi alanlarda hizmet verilmektedir?

 

Fotogrametri :

Fotogrametri yönteminin kelime kökeni Eski Yunanca’ya kadar dayanmaktadır. Photos+Grama+Metron kelimelerinin birleştirilmesi ile oluşturulan ve temel olarak ışık ile yapılan çizime dayanan anabilim dalıdır. Bu anabilim dalında yersel fotogrametri ve hava fotogrametrisi çalışmaları yapılmaktadır.

 

Ölçme:

Ölçme tekniği sayesinde, insanların sahip olduğu arazilerin sınırları detaylı şekilde belirlenmektedir. Bu teknik yıllar öncesinde sadece Kadastro Haritaları için kullanılan bir yöntem iken, artık günümüzde çoğu meslek için aktif olarak kullanılması gereken bir hale geldi.

 

Kartografya:

Bu anabilim dalının amacı ise coğrafi ve mekânsal verilerin görsel ve harita tasarımının oluşturulması ve bu verilerin modellenerek analize dökülmesi ve sunumumun yapılmasıdır. Bu bilim dalı içerisinde harita tasarımı ve üretimi, sanal gerçeklik verilerinin oluşumu ve harita bilgilerinin web ya da mobil CBS ortamına aktarılması gibi işlemler yapılmaktadır.

 

Jeodezi:

Yer ölçümü anlamına gelen Jeodezi, yeryüzünün geometrik olarak incelenmesi ve ortaya çıkan verilerin haritaya dökülmesini kapsamaktadır.

Aydın Harita Mühendislik Firmaları sayesinde siz de her türlü Kadastro ve harita işlemlerinizde profesyonel sonuçlara ulaşabilirsiniz. Uzun yıllar sektörde kazandığımız deneyim ve birikimler sayesinde kapsama alanına giren her türlü konuda üst düzey hizmet alabilirsiniz. Sadece kadastro işlemleri ile sınır belirleme değil, aynı zamanda arsa planlaması ve restorasyon çalışmaları için destek de alabilirsiniz. Hava fotoğrafları ve uydu verileri ile oluşturulan harita çizimlerini dilerseniz bilgisayar ve mobil ortama aktararak kolayca inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

 • yorum yazan kişi

  5/5

  bende çorluda harita mühedisi arıyordum. umarım aydın harita mühendislik bizim ihtiyaçlarımızı karşılayabilir. fiyatıda uygunsa süper olur.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Çorlu için güzel bir firma harita ve proje işleri emek ve çalışma ister

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Sizlerle iş yapmak gerçekten güzel.İşi ehli insanlarla çalışmak güven verici.Dosyalarımızı dediğiniz zamanda teslim ettiğiniz için tekrardan teşekkür ederim.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Çorlu harita mühendisleri aramalarında sizi kolaylıkla buldum.

 • yorum yazan kişi

  4/5

  Merhabalar kolay gelsin, Çorlu Muhittin Mahallesinde bina yapacağız. Projelendirmeden iskan aşamasına kadar geçen sürede gerekli evrak ve ölçümü sağlayabilir misiniz. Bu hizmetin ücreti nedir? Teşekkür ederiz.

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 15:00
Pazar -
ETİKETLER
Üyelik Süresi

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!