Artvin

artvin logo


Plaka 08
Alan Kodu 0(466)
Nüfus 168.370
Yüzölçümü 7.358 km²​

Artvin

Artvin’de Gezilecek Yerler

Doğu Karadeniz’in en güzel şehirlerinden birisi olan Artvin’de yeşil ve mavinin mükemmel uyumuna hayran kalacaksınız. Artvin’e ilk kez gidecek olanlar için, Artvin’de gezilecek yerleri bir araya getirdik.

Tam anlamıyla göller şehri olabilecek Artvin’de, ormanların arasına gizlenmiş onlarca göl ve gölcük bulunuyor. Bunların en ünlüsü ise Karagöl. Karagöl’de harika bir atmosfer sizleri bekliyor. Bununla birlikte, Arsiyan Yaylası’na giderek birkaç küçük gölün doğa ile bütünleşmiş yapısına göz atabilirsiniz.

Tercihinizi göllerden değil de şelalelerden yana kullanıyorsanız, Artvin Borçka’da bulunan Maral Şelalesi ya da Arhavi’de bulunan Mençuna Şelalesi en iyi tercihlerin başında gelecektir. Şehrin doğal güzellikleri, kaplıca havası ile birlikte Otingo Kaplıcası’nda birleşiyor. Orman ve temiz havanın içinde, kaplıca keyfi yapmak için en iyi tercih hiç kuşkusuz ki Otingo Kaplıcası olacaktır.

Şehrin doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzellikleri de görülmeye değer. Yüksek bir kayanın üzerine inşa edilmiş Ferhatlı Kalesi, sizlere mükemmel yayla havasını ve manzarayı bir arada sunacak. Aynı zamanda Takkale Manastırı ve Şafşat’ta bulunan Satlet Kalesi de sizi kendisine hayran bırakacak.

Kış tatillerini seviyorsanız, kayak yapabileceğiniz tek merkezlerin Uludağ ve Palandöken gibi merkezlerde olmadığını da aklınızda bulundurmanızda fayda var. Eşsiz doğa havası ve kayak keyfini Artvin Atabarı Kayak Merkezi’nde çıkarabilirsiniz. Kayak yolları pek çetin ve zorlu olmasa da Artvin’de yapacağınız kayak keyfi size sonuna kadar değdi dedirtecek.


Artvin İlçeleri

Artvin'in 7 ilçesi bulunmaktadır.

 1- Ardanuç  5- Murgul
 2- Arhavi  6- Şavşat
 3- Borçka  7- Yusufeli
 4- Hopa  

where is artvin nerede artvin harita


Anahtar Kelimeler: Artvin Alan KoduArtvin PlakaArtvin NufusuArtvin Yüzölçümü, Artvin Telefon Kodu,


 Yorumlar

  • yorum yazan kişi

    5/5

    deniz kıyısında mavi ve yeşilin buluştuğu çok güzel bir doğası olan şehir artvin

  • yorum yazan kişi

    5/5

    özellikle şavşat artwinin harika bir yeri hopa da çok güzel karadenizin incisi artvin

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!