Derdimi Anlatacak Kadar Html Biliyorum

Bi’ web sitesini yönetmek için ne gerekli? Biraz kod bilgisi, biraz işleyiş hakkında bilgi olduğunda siteyi idare edebiliriz. Önemli olan siteyi neresinden yönettiğimizdir. Editör olmak sorumluluk almamaktır ama o sitenin kurucusuysak o sitenin veritabanından arama motorundaki her indexine her konuda az da olsa bilgi sahibi olmayı gerektirir.

Sitenin her kısmını tek başımıza dört dörtlük idare etmemiz mümkün değildir. Reklam sorumluları, içerik editörleri, seo uzmanları, sitedeki herşeyi konumlandıran bir tasarım ve o tasarımın kodlayıcısı..  İşte o kodlayan kişi hiçbir zaman ben olmayacağım. Çünkü ben kodlama öğreneceğime pazarlama ve satış tekniklerini öğrenirsem site daha verimli hale gelir. Sitenin sunucu kontrolü ve tasarım değişiklilerini orta derecede bilmek bana yeterli oluyor. Yazılımcıma derdimi anlatabilecek kadar html biliyorum. Ufak tefek değişikliker yapılacağı zaman kodları okuyarak küçük değişiklikler ile tasarımı kendime özgü bir hale getirebiliyorum.

Velhasıl, asıl işinize yoğunlaşın. Her işi siz yapmayın.


Yazar: Adem KILIÇ | adem@reklamkap.comYorumlar

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Özellikle bir konuda uzmanlaşmak çok önemli. Günümüz interdisipliner çalışmaların çok yoğun geçtiği bir zaman dilimi. Artik başarılar çok yetenekli tek kişiden değil, çok iyi ekiplerden çıkıyor. Bu her sektörde bu şekilde.

 • yorum yazan kişi

  4/5

  webmaster olmak ne dersen ne kadar bildiğin değil ne kadar anlatabildiğin geliyor aklıma; önemli olan html bilgisini iyi bilmek değil iyi uygulayabilmek.

 • yorum yazan kişi

  4/5

  Web Tasarım düşünenler için kesinlikle şart olan bir dil

 • yorum yazan kişi

  4/5

  Html öğrenmek aslında çok zor birşey değil. Öğrenmenizi tavsiye ederim. İnternet camiasında buluncaksanız çok işinize yarayacak

 • yorum yazan kişi

  5/5

  web tasarımın olmazsa olmazı programlama dili, bunu bilmeyen bir web tasarımcısını düşünemezsiniz

 • yorum yazan kişi

  4/5

  Web tasarımı yapmak isteyenlerin kesinlikle bilmesi gereken bir dil html olmadan ne yazik ki web sitesi yapamıyoruz.

 • yorum yazan kişi

  4/5

  Herşeyden önce hayal gücü , azim ve kararlılık önemli. Çoğu insan bir hayal peşinden site açıyor ve 1 hafta sonra bırakıyor. Başkalarının başarılarına imrenerek çok kolay sanıp girdikleri işleri kolaylıkla batırıyorlar

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!