Keyif Al

Keyif Al

Hayattan keyif almak. Kulağa pek hoş geliyor. Günlük yaşantımızda yaptığımız işlerden keyif almalıyız. Mutsuz, keyifsiz yapılan işler bizlere kötü enerji ve stres olarak geri dönüyor. Stresin hayatımıza zararlarını araştırdığınızda bu yazıyı yazmamın gerekliliğini daha iyi anlayabilirsiniz.

 

Bu söylemimi en iyi örneklerle destekleyebilirim.Küçük şeylerle mutlu olmak Dünyanın en büyük zenginliklerindendir. Çünkü çok kolay kazanılır. Arkanızdan gelen kişiye kapıyı açık tutmak, bir amca veya bir teyze otobüse yetişmeye çalışırken şöförü uyarmak, herhangi birine tebessüm ederek selam vermek ve bu küçük, maliyetsiz iyilikler insana yaşama sevinci veriyor.

 

Doğayı, yeşili, toprağı, havayı, hayvanları, çocukları, bebekleri, dedeleri, nineleri sevmeliyiz. Bu hayatta sevilecek o kadar çok şey varken hep kötüyü görmek niye? Bardağın dolu tarafını görüp elimizdeki ile mutlu olmalıyız. Bizler mutlu oldukça toplum olarak refaha ereceğiz. Mutluluğu bir şeylerde, bir yerlerde bulmalıyız. Mutluluğu ve huzuru din ve inanç ilede bulabiliriz. 

 

Hayatımız toz pembe değil, acıda çekiyoruz, sevdiklerimizi de kaybedebiliyoruz. Ancak hayat nefes alanlara devam ediyor. Ve bu yazıyı okuyorsanız nefes alıyorsunuz demektir. 

 

Yazımın devamında bana huzur veren bazı fotoğraflara yer verdim. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, umarım faydalı olmuştur. Mutlu hayatlar dilerim.


 

Bonus: Hayalimdeki ev.


Yazar: Adem KILIÇ | adem@reklamkap.com

Adem KILIÇ

Yorumlar

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Çok keyifli bir yazı olmuş hocam elinize sağlık keyif almak hayatın tadı

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Çok güzel yazı olmuş emeğine sağlık

 • yorum yazan kişi

  4/5

  Güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık. Resimlerde cidden huzur veriyor insana

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Emeğine sağlık, güzel bir yazı olmuş.

  Adem KILIÇ
  beğenmene sevindim hocam :)

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!