Şahin Ağasoy Kimdir?

6 Mart 1998 tarihinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de dünyaya gelen Şahin AĞASOY, 2013 Yılında Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de düzenlenen belediye konseri etkinliği ile sesini duyurmaya başlamıştır. 2019 yılında Azerbaycan Halk Sanatçısı Fidan Hacıyeva'nın Vokal Müzik Okulunda ses eğitimini tamamlamıştır.

2015 yılında eğitimi için Türkiye'ye gelen AĞASOY Çanakkele 18 Mart Üniversitesinde Maliye bölümünü tamamlamıştır. 

PROJE VE ÇALIŞMALAR 
Türkiye'de ki ilk sahnesini 2016 Yılında Çanakkale'nin Biga ilçesinde  Şehir Parkı açılışında gerçekleştirmiştir. 2017 - 2019 yılları aralığında Çanakkale ve ilçelerin de bahar şenliklerinde, belediye konserlerin de, festivallerde ve çeşitli sahnelerde ismini duyurmuştur.

2020 senesinde Istanbul'a yerleşen AĞASOY  MFT Prodüksiyon Müzik Yapım Şirketi ile sanatçı; DarknDark Müzik Yapım Şirketi ile edisyon anlaşması yapmıştır. 

Şahin AĞASOY çıkış şarkısını MFT Prodüksiyon etiketiyle sözü ve bestesi şahsına ait single parçası olan Aman Aman ile yapmıştır.

Söz yazarı ve bestekar olan AĞASOY bir çok şarkıya imza atmış, başta Eli TÜRKOĞLU'nun Bitmeyen Öyküm ve Mahkum adlı şarkıları olmak üzere; Azerbaycan'da ünlü fenomen Ainka'ya ve çeşitli şarkıcılara besteler vermiştir. 
24 Mart'ta MFT Prodüksiyon etiketiyle  tüm dijital platformlarda sözü ve bestesi kendisine ait olan Sokak Kedisi isimli parçasını AĞASOY dinleyicileriyle buluşturacak.

Yorumlar

  • yorum yazan kişi

    5/5

    Mükemmel♥️ Yeni şarkılarını sabırsızlıkla bekliyoruz!

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!