Tamam Mıyız? Çağan Irmak

Tamam Mıyız ?

İlk defa televizyonda Fox TV’de gördüğüm film. Çekim açıları filmin rengi oyunculardaki o içesine duygu beni filmin içine aldı. Filmi izlemem biraz gecikmiş sanırım. Film 2013 yapımı ben 2015 yılının ramazan ayında son orucumun iftarını beklerken izledim.

 

Filmin benim kafamda uyandırdığı duygulara gelecek olursak… kelimeler yetmez sanırım.  Yettiği kadarını sizlerle paylaşayım. Filmde bilinçaltının beynimize oyunundan yola çıkılmıştır bence. Çağan Irmak hayata küsen engelli insanların kocaman yürekli olabileceğini anlatmıştır bu filmde. Hayatımızda engeller olabilir, engelleri aşabilmemiz için sevgiye ihtiyacımız olduğunu anlattı bana bu film. Sevin kardeşim. Herkesi yaşamayı ananızı babanızı kardeşinizi sevin. Mahellede top oynayan çocukları sevin. Köpeğinizi kedinizi sevin. Sevgi dolu olun.Neyse çok duygusala bağlamayalım. Film bence Çağan Irmağın en güzel filmlerindendir.  Babam ve Oğlum , Tamam Mıyız ?, Dedemin İnsanları benim favorilerimdir.

 

Kısaca filmden bahsedeyim. Film Temmuz’un  gördüğü rüyayla başlamaktadır. Temmuz  rüyasında tanımadığı bir adamı görmüştür bu adam sıklıkla gittiği parkta bilinçaltına yerleşen İhsandır. İhsan kolları ve bacakları yoktur ve ailesinin tek evladıdır. Temmuz reyis bir şekilde İhsanın hayatına girer ve rüyasını çözmeye çalışır. İhsan engelinden dolayı hayata küsmüştür. İhsanın babası İhsanı sevmediğinden İhsana hiç bir zaman destek olmamıştır. İhsanın tek yaşam kaynaığı annesi Feride’dir. İhsan annesine yük olduğundan ve Allahın onu neden böyle  yarattığını sormak için ölmek ister. Bu isteğini yerine getirebilecek tek kişi Temmuzdur ve Temmuzdan destek ister. Temmuz bütün zorluklara rağmen İhsanı hayata bağlar ve hayatta kalırlar.

Filme 10 üzerinden bir puan verecek olursak benim puanım 8 olur.

tamam mıyız kadrosuYorumlar

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!