Better Call Saul

aMC yapım tarafından üstlenilen bu dizi projesinin konusu çok derin. Breaking Bad dizisinin versiyonu niteliğindeki bu dizi bizce 10 üzerinden 9'u hak ediyor.
Better Call Saul dizisi abi ve kardeş arasındaki gizli rekabeti anlatıyor. Gençliğinde haylaz, zeki ve iyi kalpli olan Jimmy abisi Chack tarafından her zaman hor görülür. Jimmy iyi kalbi ile izleyenlerin gönlündedir. Chack ise detaycı ve işini kusursuz yapan bir avukattır. Jimmy avukatlık bürosunda getir götür işleri yaparken dışarıdan hukuk fakültesini bitirir ve avukat olmaya hak kazanır. Abisi Chack hiç bir zaman Jimmy'nin başarılı olacağına inanmaz ve olaylar gelişir.

 

Gelelim bu haberi yazmamdaki asıl amaca...

Better Call Saul dizisinin başrolü Jimmy karakteri Breaking Bad dizisindeki karakterdir. Better Call Saul filmsel zamanda Breaking Bad'den önceki zamanda geçmektedir. Bu detayı şöyle açıklayabiliriz. Dizideki Tuco karakterinin dedesi Breaking Bad'de tekerlekli sandalyede konuşamayacak durumdadır. Better Call Saul'da şimdiki zamanda dede karakteri Tuco hapise girdikten sonra aktif bir şekilde işleri devralır.

Jimmy karakteri Breaking Bad'de zaten parayı bulmuştur. Dizinin en keyifli yönü Jimmy'nin ölme tehlikesi olmamasıdır. Başından türlü olaylar geçse de karakterimiz her zaman hayatta kalacaktır. İzleyenler iziyi bu rahatlıkla izlemektedir. 

 

Dizinin en vurucu repliği bize göre şudur: "İyi bir film çekmek istiyorsan önce adam olmalısın." Jimmy bu repliği reklam filmi çekimleri sırasında sinema bölümü öğrencisine söylüyor.

 

Genel olarak dizii takip etmenizi öneririz. Üst düzey oyunculuk ve harika bir yapım ekibi. Farklı kadrajlar sizlerde yeni ufuklar açabilir.

Yorumlar

 • yorum yazan kişi

  4/5

  Breaking bad dizisini çok beğenmiştim ve onunla bağlantılı bir dizi olduğu için better call saul'u da bir izleyeceğim

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Braking Bad özlemimden dolayı bu dizeye başlamayı düşünüyorum. Yorumlara da baktım beğenenler çok.

 • yorum yazan kişi

  3/5

  dizinin ilk bir kaç bölümünü izledim ama pek sarmadı. Belki bölümler ilerledikçe daha ilgi çekici olur.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  türkiye'de böyle bir dizi yapılmadıkça bana türkiye'de medeniyet var dedirtemezsiniz.rn

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!