Bilekleri Güçlendirme Yolları Nelerdir?

Bileklerimizi nasıl güçlendiririz ve çalıştırırız diye soruyorsanız içeriğimize kısa bir vakit ayırabilirsiniz.


Her şeyden önce ne tür spor yaparsanız yapın vücudunuzu ısındırmadan spora başlamayın. Isınma egzersizlerini ihmal etmeniz durumunda sakatlık yaşayabilirsiniz.

Kollarımız veya vücudumuz ne kadar güçlü olursa olsun bileklerimiz zayıfsa gücümüzü tam manası ile kullanamayız. Bu çelişkiden yola çıkarak bu içeriği yazma ihtiyacı duyduk ve konumuz bilekleri güçlendirmek, geliştirmek. Bileklerimizin ve ellerimizin güçlü olması hayatımızda bize bir çok kolaylık sağlayacaktır. Bileklerimizi geliştirmek için ne tür çalışmalar yapmamız gerekiyor diye soracak olursanız cevabı hemen aşağıda.


Bilek Makası

Bilek makası adını direkt olarak vücudumuzun geliştirdiği bölgesinden almıştır. Bilek makasını düzenli bir şekilde kullanarak bileklerimizi çalıştırarak güçlendirebiliriz.

Bilek makası nasıl kullanılır diyorsanız cevabı çok basit. Zaten elinize bilek makasını aldığınızda elinize oturacak ve elinizde makas varken yumruğunuzu sıkmaya çalışırcasına hareket ettireceksiniz. Bilek ve parmak kaslarınız çalışacak ve güçlenecektir.

bilek makası ile bilekleri güçlendir


Dambıl

Dambıl hareketleri ile vücudumuzun bir çok bölgesini çalıştırabiliriz. Bileklerimizi güçlendirmek için de dambıl kullanılabilir. Hemen aşağıda dambıl ile bilek güçlendirme hareketi yapılan videoyu izleyerek sizde çalışmalara başlayabilirsiniz.

dambıl ile bilekleri güçlendir

 


Tenis

Tenis oynamak fiziksel olarak vücudumuzun birçok bölgesine fayda sağalamaktadır. Fiziksel faydasından ziyade reflekslerimizi de iyileştiren bu spor bileklerimizi de gözle görülür oranda güçlendiriyor. Tenis raketinin ağırlığını 100 gram olarak baz alabiliriz. Raket elimizde uzun süre durduğu için ağırlığı artıyor. Tenis raketini dengeli bir şekilde tutarak karşıdan gelen topu karşılıyoruz. Her topa vuruşumuzda bileklerimiz mükemmel bir şekilde çalışıyor. Tenis oynayarak bileklerinizin güçlendiğini hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

tenis ile bilekleri güçlendir


Tüm bu ezersizleri mutlaka ısındıktan sonra yapmanızı tavsiye ederiz. Egzersizler bittikten sonra soğuma çalışmalarını ihmal etmeyiniz.


Yorumlar

 • yorum yazan kişi

  4/5

  Biz bunu yurtta kızlarla yapıyorduk. Ben hepsini yeniyordum ya ahahaa :) güzel bilgiler vermişsiniz.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Bilek makasını bileklerimi güçlendirmek için daha önce çok kullandım ancak pek bir faydasını göremedim. Dumbell tavsiye ederim.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Tenis oynayan biri olarak bileklerin güçlü olması önemli. Antrenörümden bilekleri güçlendirme yolları içinde en faydalı olanının dumble çalışmak olduğunu ögrendim.

 • yorum yazan kişi

  4/5

  İlk olarak bilek makası ile başladım özellikle sol kol kaslarım çok güçsüz daha sonra dambıl ile devam edeceğim.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Bilekleri güçlendirme yolları içinde bir bayan olarak bilek makası en uygunu bana. Çok zorlamadan bileğimi güçlendirebiliyorum.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Benim bildiğim kadarıyla bilekleri en iyi güçlendirme yolu dumbell ile çalışmaktır. Bilek makası da iyi bir alternatif tabiki.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Bilekleri güçlendirmek için dumble ve bilek makasını beraber yapmak daha uygun olur. Kendimden biliyorum. Bir de kendinizi zorlamalı ve pes etmemelisiniz.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  1 hafta önce bilek makası aldım 2 tane de 6şar kiloluk dambıl var 3-4 ay deneyeceğim umarım faydasını görürüm.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Dambıl ile yapabileceğimiz başka hareketler var mı acaba? Bu arada tavsiyeler için teşekkür ederim.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Bilek makası aldım. Umarım uzun kullanımda güzel iş görecektir.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Bilekleri güçlendirmenin en iyi yollarından biri bilek makasıdır gerçekten de.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Bileklerim çok güçsüz umarım bu taktikler işe yarar.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Bilekler için mükemmel bir yazı olmuş teşekkür ederim.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  bileklerim çok güçsüz. bileklerimi güçlendirebilmek için bunları daha fazla yapmam lazım.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Teşekkür ederim bilekleri güçlendirmek için gereken her şeyi yazmışsınız. Ben bir ara bimden bir alet almıştım o gerçekten işe yarıyordu ama kırıldı daha da bulamıyorum piyasada :)

 • yorum yazan kişi

  5/5

  az bi ağırlık kaldırdığımda bile bileklerim ağrıyor. bilekleri güçlendirme yollarını denemem şart oldu.

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!