Geleceğini Çöpe Atma!

Dünya milyonlarca yıldır ayakta bugüne kadar gelmiş durumda. Bugün bizim sorumluluğumuz ise Dünya'yı temiz ve sağlıklı tutmaktır.Dünya milyonlarca yıldır ayakta bugüne kadar gelmiş durumda. Bugün ise bizim sorumluluğumuz Dünya'yı temiz ve sağlıklı tutmaktır. Buzulların erimesi, hava kirliliği, çevre kirliliği gibi sorunların tek kaynağı insandır. Çevre kirliliğine neden oluyorsak çevreyi temiz tutacak projelerde geliştirmeliyiz. İşte tamda burada Kayseri Büyükşehir Belediyesi devreye girerek şehrin dört bir yanına pet şişe toplama kafesleri yerleştirmiştir.Pet şişeleri geri dönüşüme kazandırmayı hedefleyen projenin slogonı ise şöyle; Geleceğine sahip çık, pet şişeyi potaya at”. Dünya nefes alan herkes için var ve koruma görevide doğal olarak bize düşüyor.

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu organizasyonu eğlenceli hale getirmeyide başarmış durumda. Kafeslerin üzerinde basket potası yerleştirilmiş ve potaya basket atarak hem yeteğinizi konuşturabilir hemde çevreye ve Dünya’ya faydalı olabilirsiniz. Birkaç farklı tasarımla pet şişeleri toplamay hedefleyen proje Kayseri halkı tarafından sevilmiş durumda. Basket potasının haricinde dev bir pet şişe şeklinde olan geri dönüşüm kafesini şehrin yoğun nüfuslu olan yerlerinde görmek mümkün.

 

Geri dönüşüm projesinde sokak hayvanlarıda düşünülmüş. Kafeslerin alt kısımlarında su koyma hazneri yer almakta. Şişelerin dibinde kalan suyu o hazneye dökerek sokak hayvanlarınında su içmesi sağlanıyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesine duyarlılıklarındna dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Temiz ve sağlıklı bir hayat için tüm Türkiye’nin Kayseri’yi örnek alması dileğiyle.

geleceğini çöpe atma potaya at kaysei

kayseri pota pet şişe

Yorumlar

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Kayseri büyük şehir belediyesinin yaptığı geleceğini çöpe atma uygulaması gerçekten çok yaratıcı ve etkileyici bir uygulama.

 • yorum yazan kişi

  3/5

  son derece yerinde yapılmış bir uygulama teşvik edilmiş belediye ye brovo dedim bu şekilde düşünülmüş olması bile ilgi çekici.

 • yorum yazan kişi

  3/5

  ilgi çekici bir yol bulmuşlar düşünene helal olsun diyorum insanların gözüne girecek bir yol

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Dünyamızda boş yere çok paralar harcanıyor israf ediliyor. Dünyamızı daha iyi hale getirmek için paralar harcanmıyor maalesef.

 • yorum yazan kişi

  4/5

  Yaşadığımız Dünya'ya bir çöplüğe çevirip daha sonra da uzay'da yaşamak için yeni bir Dünya arıyoruz maalesef bu hepimiz için geçerli..

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Çocuklarımıza temizlemeyi değil, ilk olarak kirletmemeyi öğretmeliyiz.

 • yorum yazan kişi

  3/5

  çevreyi temiz tutacak projelerde geliştirmeliyiz güzel bir yazı temizlik dinimizin de emirlerinden olup temizlik imandandır sözüde bunu netleştiriyor.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Çok zekice düşünülmü ve bir o kadarda ilgi çekici. Bunun yaygınlaşması lazım.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Çok güzel bir düşünce olmuş. İnsanın yerdeki çöpleri toplayıp atası gelir :)

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Çok İyi yaaa ,İşte Kayserili yaratıcılığına bir örnek daha kim çöp atmak istemez ki kovaya

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Çok iyi düşünülmüş bir sistem. Bu şekilde olursa çocuklar yerdeki çöpleri bile toplayıp buraya atabilirler.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Kayseri belediyesini temiz çevre projesinden dolayı tebrik ediyorum. Hem akıllıca hem de gayet eğlenceli bir fikir bulmuşlar.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Temizlik imandan gelir. Bizim milli ve dini görüşümüz budur. Birşeyi yere atmaktan çekinmeliyiz.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  10 numara olmuş gerçekten :) Bu basket potalarını heryerde görmek isteriz. Böyle projeleri sonuna kadar destekliyorum.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ni bu çalışmasından dolayı kutlarım. Çöplerin yerlerde gezindiği bir ülkede bu tarz projeler çok büyük adim. Umarım bu vizyoner uygulamalardan diger şehirlerin belediyeleri de kendi paylarına düşeni alıp, kendi şehirlerine benzer atık üsleri kurarlar.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Güzel bir proje bizim mahalledede bu işlemi yaptılar ancak daha sonrasında potayı çaldılar :)

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!