Kurumsal Web Tasarımı Nedir? Faydaları ve Önemi Nedir?

Kurumsal web tasarım nedir? Dataylı bir şekilde faydaları ve öneminden bahsettik.


Bir web siteniz yoksa ve iyi bir siteye ihtiyacınız varsa bu yazıyı okumadan işe başlamanızı tavsiye etmem. Yazımız size mutlaka yeni fikirler verecektir hatta sitenizi komple bu yazıya göre bile oluşturabilirsiniz. Şimdi sadede gelelim.

Kurumsal Web Tasarımı Nedir?

Çağın gerekliliklerine uygun, arama motorlarında istenilen anahtar kelimelerde iyi yerlere ulaşmış, şirketinizi A’dan Z’ye her ayrıntısı ile tanıtan bir web siteniz varsa kurumsal bir web tasarıma sahipsiniz demektir.

Kurumsal web tasarımın olmazsa olmazlarından bahsedelim. Öncelikle sade, anlaşılır, hızlı, mobil uyumlu ve arama motrlarının kriterlerine uygun bir tasarıma sahip olmalısınız. Peki nasıl bir menüye sahip olmalıyız? Anasayfa, Kurumsal, Hizmetlerimiz, Ürünlerimiz, Uygulamalarımız, Galeri, Blog, İletişim şeklinde ana menüler ile sitenizin altyapısını oluşturabiliriz.

Ana menü başlıklarının detaylarını inceleyelim. Anasayfa:  Anasayfa genelde sitenizin açılış sayfasıdır. Sitemiz açılır açılmaz hedef kitleniz sitenizin içeriğini anlayabilmeli. Maksimum 4-5 kayan görsel ile sitenizin üst kısmını doldurabilir ve renklendirebiliriz. Kayan fotoğrafların olduğu kısma slider deniyor. Sliderda ki görsellerin üzerine slogan ve açıklamalar yazılabilir ve bu arama motorların sevdiği bir özelliktir. Sliderın altına hakkımızda kısa bilgiler verebilir ve önem verdiğimiz hizmetleri kısaca tanıtabiliriz. Kullanıcılar anasayfamızdan çıkmadan bazı detay bilgileri öğrenerek direkt sonuca gidilebilir yani müşteri kazanılır.

Anasayfanızın en alt kısmına footer denir. Footer kısmına son içeriklernizi, sitenizin etiketleri, sosyal medya hesapları, sözleşme şartları vb. şekilde içerikleri sergileyebiliriz.

kurumsal web tasarım web site


Menü Başlıkları Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal: Ana menü başlılarının alt başlıklarna bakalım. Laminat parke hizmeti veren bir firmanın sitesini yaptığınızı varsayalım. Anasayfadan sonra Kurumsal menüsü geliyor. Kurumsal menüsünün alt başlıkları şu şekilde olabilir; Hakkımızda, Vizyonumuz, Misyonumuz, Kalite Belgeleri, Tanıtım Filmi, Bayiler, Şubeler, Hesap Numaraları, Ödeme Yöntemleri şeklinde alt menüler oluşturulabilir.

Hizmetlerimiz: Parke hizmeti veren bir sitenin Hizmetler menüsünün alt menüsü, Laminat Parke, Ahşap Parke, Süpürgelik vb. şekilde düzenlenebilir.

Ürünlerimiz: Firma ürünlerinin markaları veya çeşidi bu kısma yazılabilir. Çamsan, Vario, Agt, Peli vb. şekilde markalar yazılabilir. Bir elektronik sitesi olsaydı Bilgisayar, Telefon, Ses Sistemleri gibi düzenlenebilirdi.

Uygulamalarımız: Uygulamarımız menüsüne alt menü oluşturup oluşturmak firma sahibine bağlıdır. Hizmetler menüsünün alt başlıkları ile menü açılabilir. Laminat parke uygulamarı, Ahşap Parke uygulamaları şeklinde veya direk bütün uygulamar tek sayfada toplanabilir.

Galeri: Video galeri ve foto galeri alt menü oluşturulabilir.

Blog: Blog kısmımızda iş hakkında detay bilgiler yazılarak kullanıcılar bilgilendirilebilir. Örneğin laminat parke nasıl uygulanır şeklinde birçok başlık oluşturularak hem arama motorları gözünde hemde kullanıcıların gözünde siteninizin değeri artacaktır. Blog kısmı sitenizi insanlara ulaştıracak kısımdır.

İletişim: Firmanızın tüm iletişim bilgilerini bu sayfada sunabiliriz. Firma konumunu gösteren harita, telefon, mail, iletişim formu şeklinde sayfa doldurulabilir.

kurumsal web site web tasarım


Kurumsal Web Sitenin Faydaları ve Önemi Nedir?

İşletmenizi bir cadde üzerinde, bir sokakta, bir iş merkezinde veya bir alış veriş merkezinde sergiliyoruz. İşletmenizin yani dükkanınızın önünden geçen kişi sayısı kadar müşteri potansiyelimiz oluyor. Bu potansiyeli arttırmak için çalışmalar yapıyoruz. Tanıtımlar, reklamlar, fuarlar birçok ticari girişimler yapıyoruz. Bir web sitesi, potansiyelinizi arttırmak için ne kadar önemlidir?

Web sitenizde işletmenizi özgürce ve sonsuz bir şekilde tanıtabiliriz. Firmanızın bir adresi var ve dükkanın içerisinde ürünlerinizi, hizmetlerinizi sergiliyoruz. Serginizi dükkanınıza giren kişilere gösterebiliyorken kurumsal bir web sitesi ile işletmenizi internet kullanan herkese ulaştırabiliriz. Günümüzde bakkalarların bile web siteleri var, böylesine bir nimetten tüm işletmeler faydalanmalıdır.

Kurumsal bir web sitesi ile daha fazla insana yani daha fazla müşteriye ulaşabiliriz.

Yorumlar

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Firmamız için kurumsal web tasarımı yapacak önerebileceğiniz bir firma va rmıdır?

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Artık internette ki reklamların daha büyük kitlelere ulaştığı bir dönemdeyiz ve kurumsal bir web sitesi de şart oldu.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Kurumsal web tasarımları, normal web sitelerinden daha resmi ve daha sadece bir hava içerisinde olmalı, bahsettiğiniz gibi.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Her şirketin bir web sitesi ve kurumsal web tasarımı kesinlikle olmalı.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Kurumsal bir websitede bence ilk olarak güzel bir anasayfa, bir blog, iletişim bölümü vb. yerler olmalı. Yazı için teşekkürler :)

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Kurumsal web satarım içeriğini çok güzel detaylandırmışsınız yalın bir anlatım olmuş tebrikler

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Kurumsal web tasarım çok dikkat edilerek hazırlanması gereken tasarım biçimidir

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Bence kurumsal bir web sitesinin mutlaka blogu olmalı. Çoğu kurumsal web site orta ve küçük olanlardan bahsediyorum blog kısmını önemsemiyor malesef

 • yorum yazan kişi

  5/5

  emeğinize sağlık, çok başarılı bir makale olmuş.

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!