Tıraş Sepetim | Şişli | İstanbul

Tıraş Sepetim | Şişli | İstanbul

Online
Tıraş Sepetim | Şişli | İstanbul
Merkez Mah. Feriköy Fırın Sok. No: 26/1 C01 Bomonti
Şişli , İstanbul
İş Alanları

E-Ticaret

Tıraş Sepetim Olarak Tüm Türkiye'ye Ürün Göndermekteyiz.

Tıraş Sepetim | Şişli | İstanbul Hakkında

1917 yılında Zaza Grubu’nu kuran Gürcü kökenli göçmen Paul Zazadze, iş disiplini ve ticaret ahlakıyla kısa zamanda Tahtakale'nin büyük tüccarları arasına girdi. 1930’da tıraş bıçağı üretmeye başladı. Bomonti ve Tahtakale’deki imalathanede kozmetik ürünler de üretmeye başladı. Bugün bir Zaza Grubu şirketi olan Kartal Çelik bünyesinde bulunan Zaza markası, dünyanın üçüncü, Türkiye'nin ise ilk tıraş bıçağı markası olarak tarihe geçti.

Paul Zazadze dur durak bilmeden çalışıp şirketlerini istikrarlı şekilde büyüttü. 1957’ye gelindiğinde Zaza Şirketler Grubunda 10’a yakın fabrika faaliyet göstermekteydi. İşlerin başına da oğlu Simon Zazadze geçti.

Simon Zazadze, babasının temelini attığı Zaza’nın başına geçtiğinde Türkiye’nin ilk modern tıraş bıçağı fabrikasını kurdu. Yerli marka Zaza, tıraş bıçağı, berber levazımatı, ıtriyat malzemeleri gibi ürünlerin markası oldu. Zaza artık sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de ve dünyada tanınan bir marka olmuştu.

Zaza Grubu 2015 yılında (İTO) İstanbul Ticaret Odası’nın halen faaliyette bulunan en eski üyesi olması özelliğini taşıyarak İTO Özel Ödülü’ne layık görüldü. Paul Zazadze ismine olan ödül Cumhurbaşkanı’nın elinden Simon Zazadze tarafından teslim alındı.  

Pol Zazadze 2009 yılında Personna Tıraş Ürünleri ve Kozmetik San. Tic. A.Ş.’yi kurdu. Firma Türkiye’de Edgewell (Personna International - USA), SWS Wilkinson Sword - Germany ve PDC (Parfums de Coeur – USA) firmalarının yerel ofisi işlevini görmekte olup ürünlerini Ulusal Zincirlere ve Tüm Toptan kanallara dağıtmakta. Bu ürünleri firmanın 2014’te kurduğu ve Türkiye’nin önde gelen kişisel bakım web-siteleri arasında olan Tirassepetim.com’da da bulmak mümkün. 

Bugün Personna Tıraş Ürünleri firması, Wilkinson, Body Fantasies, Bodycology, Bod Man gibi markaların yanı sıra özel markalı ürünleriyle de BİM, Migros, Carrefour, Gratis, Watsons, Metro, A101 gibi birçok müşteriye başarıyla hizmet vermektedir.

Personna Tıraş Ürünleri firmasının kurucusu Pol Zazadze aile markası Zaza’yı da unutmadı. Tahtakale’de bulunan Zaza Han’da Kuaför ve Berberlerin hala tercih ettiği bir marka olan Zaza’nın üretim ve satışına devam edilmektedir. Özellikle eski dönemlerden beri berberlikle uğraşan mesleğin erbapları, hala Zaza ürünlerini tercih etmekteler. Bu ürünleri de tirassepetim.com’da bulmak mümkün.

Bugün tam 100 yıllık tecrübemizle, 100’ü aşkın çalışanımızla ve hem yurt içi hem yurt dışı piyasada yarattığımız 100’den fazla markamızla ilerlemenin gururunu yaşıyoruz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi
Cumartesi -
Pazar -
ETİKETLER
Üyelik Süresi
BENZER FİRMALAR

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!