AdBlock Nedir? Nasıl Kurulur?

AdBlock nedir? AdBlock, Hayat Kurtarır birde bizi lüzumsuz reklamlardan kurtarır.
Kuşkusuz internet kullanan herkesin en büyük dertlerinden biri girdiği sitedeki reklamlardır. Bu reklamlar bazen içeriklerinden dolayı örneğin cinsel ilaçlar gibi bazı utandırıcı reklamlardan dolayı internette gezinmemizi zorlaştırıyor. Özellikle mobil destekli olmayan ve içinde bir çok reklam barındıran bir siteye mobilden girmişseniz siz çoktan ölmüşsünüz demektir. Aradığınız içeriğe ulaşana kadaren az 3-4 reklama tıklayıp başka web sitelere aktarılıyorsunuz. Hiç bir reklama tıklamadan içeriğe ulaşmaya çalışırsanız ki bu ortalama 10-15 dakikanızı alacaktır. Bu seferde siteye gömülüolan nereye tıklarsanız tıklayınyinede açılacak olan gömülü, gizli reklamlardan kurtulamayacaksınızdır. Yani o reklama illaki tıklayacaksınız. Tabiki cihazınıza adblock eklentisini yüklememişseniz.  Adblock bu konuda tam bir can kurtaran.

 

     Hangi siteye girerseniz girin ki buna youtube gibi dünya devi sitelerde dahil reklamları görmeyeceksiniz. Youtubeda özellikle film veya dizi yada uzun videolar izliyorsanız reklamlar baş balanızdır. Bu uygulamasayesinde bu reklamlardan bile kurtuluyorsunuz. Eklentinin ücretsiz olmasıda cabası. Tabiki eklentininde yakalayamadığı bazı reklamlar olabiliyor. Ama bu konuyada süper bir kolaylık getiren Adblock  herhangi bir sitede engellenmemiş bir reklama rastladığınızda o reklama tıklayarak reklamı ortadan kaldırabiliyorsunuz ve adblock bunu hafızasına alıyor. Aynı siteye daha sonraki girişlerinizde o reklamı görmek zorunda kalmıyorsunuz. Herkesin mutlaka indirmesi gereken eklentilerden biridir. Adblock uygulaması tüm internet aleminde tatlı cocuktur. Önermeyeni yoktur heralde. Bizki delikanlı adam Anti Virüs programı kullanmaz. Virüsleriyle kendi elleriyle çarpışır, savaşır diyenlerdeniz. Bilgisayarımızda hiç bir antivirüs programına yer vermeyiz. Adblock bizimde perdelerimizi indirip kendine ısıttı. Adamsın Adblock. Sen hala indirmedinmi ? Mutlaka hemen indirip tarayıcına kurmalısın Reklamkap bu konuda size Adblock'u tavsiye ediyor. Google reklamlarınıda engelliyor. Google'ın sahibi bir türk olsaydı tahminen Adblock mühendisi trafik kazasında ölür şirket batardı. Adblock reklam sektörüne bir darbe olsada biz seni seviyoruz Adblock

 

 

 

 

Anahtar Sözcükler: Adblock Nedir, Adblock, Adblock nasıl kurulur, Adblock nasıl kullanılır,

Yorumlar

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Bir web master olarak adblock'un kullanılmasından yana değilim fakat özellikle film siteleri başta olmak üzere reklam koyma işi çok abartıldığında mecbur kalıyoruz.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  çok kullanıslı tavsiye ederim

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Sitelerine en az onar tane reklam koyan kişiler yüzünden kullanmak zorunda kalıyorum, birkaç aylık istatistiğe baktığımda toplam 570.000 reklam engellemiş tabi kurunun yanında yaşta yanıyor, normal site sahiplerinin de reklam kazançları düşüyor ancak yapılabilecek bir şey yok ne yazık ki...

 • yorum yazan kişi

  5/5

  gereksiz sitelerin gereksiz reklamları yüzünden adblock kullanılıyor ve az olan kazancımız da düşürülüyor.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  AdBlock ben kullanılmasını tavsiye etmiyorum neden derseniz sonuçta site sahibi bir emek vermiş ve gelirini bu reklamlardan kazanıyor AdBlock ile siz bu kişinin kazanacağı 2-3 kuruştan ediyorsunuz.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  asla hiçbirine güvenmeden bir çok reklam engelleme aparatını aynı anda kullanıyorum.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  kesinlikle kullanılması gereken bir eklentidir şiddetle tavsiye ediyorum. reklamı insanın ağzının içine kadar sokan siteler için birebir çözümdür.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Bir webmaster olarak adblock bizim işimizi bozsa da ben de kullanıyorum. Bazı siteler var ki ana sayfada 10 dan fazla reklam yüzünden bilgisayar ktleniyor.

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!