Android Dünyasının Sevilen Uygulamaları

Android telefonlarda bulunan uygulamalar arasında en çok merak edilenler arasında bulunan 5 oyunu sizler için araştırdık. Bu değerlendirmeyi yaparken de kullanıcı yorumları, indirilme oranları ve uygulamanın almış olduğu 5 yıldızlı oyunlar arasında sıralama yaptık.Android Dünyasında Sevilen Uygulamalar

Android telefonlarda bulunan uygulamalar arasında en çok merak edilenler arasında bulunan 5 oyunu sizler için araştırdık. Bu değerlendirmeyi yaparken de kullanıcı yorumları, indirilme oranları ve uygulamanın almış olduğu 5 yıldızlı oyunlar arasında sıralama yaptık. İşte 2016 yılında en çok beğenilen android uygulamaları;

 

MY HORSE: Listenin başında 10 milyon indirme sayısını yakalayan hatta bu oranı aşan My Horse geliyor. 1 Milyon 177 bin 572 kişi tarafından 5 yıldıza layık görülen uygulama hem çocuklara hem de 12- 15 yaş grubuna hitap ediyor. Oyun  formatında hazırlanan uygulamada esas amaç level atlamak olarak planlanmış. Bir atı yetiştirmek, yetiştirilen atı yarışlara hazırlamak ve yarışlarda şampiyon olarak level atlamak oyunun esas amacı olarak oyuncuların ilgisini çekiyor.

 

MANDALA BOYAMA: Çocuklara ve yetişkinlere yönelik olarak hazırlanan ve kullanıcıya 100 boyama tablosu sunan Mandala Boyama uygulaması, 10 milyon indirme sayısını gören uygulamalardan bir diğeri olarak dikkat çekiyor. 5 yıldızlık değerlendirmede 4. 3'lük bir beğeni kazanan Mandala Boyama uygulaması, tam bir aile uygulaması olarak ilgi görüyor.

 

FOTO KOLAJ EDİTÖRÜ: Akıllı telefon denilince ilk akla gelen kelimelerden birisi olan fotoğraf çekme ve çekilen fotoğrafları düzenleme ile ilgili Android markette birçok uygulama bulunuyor. Bunlar arasında ise 10 milyon indirme barajını ajan uygulamalardan birisi olan Foto Kolaj Editörü uygulaması, kullanıcıların farklı fotoğraf deneyimleri yaşamasını sağlıyor. 5 yıldızlık performans çıtası açısından 0. 7 aşağıda bulunan uygulamada çekilen fotoğraflara efekt uygulaması, fotoğraf üzerinde değişikliklerin yapma imkanları da bulunuyor.

 

HABERLER.COM: Bu yılın en iyi haber uygulaması olarak dikkatleri çeken Haberler.Com uygulaması, yeni geliştirmiş olduğu anlık bildirim ile birçok akıllı telefonda yerini almayı başardı. Günlük milyonlarca tıklanma oranını yakalayan uygulamayı kullananlar, uygulamanın kısayolunu telefonlarına indirdiklerinde anlık ve son dakika haberlerini anlık olarak alabiliyor.

 

GOOLE ÇEVİRİ: Sırada teknoloji devi google'nin uygulaması olan ve 100 milyon indirilme başarısı gösteren Google Çevirici bulunuyor. 103 farklı dilde çeviri yapabilen uygulama, ayrıca 32 dilde ise uzun kelimeleri çevirebilme özelliği ile kullanıcıların vazgeçilmezi durumunda. Google tarafından geliştirilen bu uygulamada çevirici ayrıca el ile yazdıklarınızı bile algılayabiliyor; yani klavye ile yazmak yerine elinizle çizdiğiniz harfi bile güncelleme yeteneği bulunuyor.

Farklı kategorilerde en çok tercih edilen 5 uygulama ile ilgili sizlere az da olsa Android markette bulunan uygulamaların en çok tercih edilenleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Şüphesiz daha bunlar gibi birçok uygulama var. Ne dersiniz sizce en çok tercih edilen veya sizin en çok tercih ettiğiniz uygulama hangisi?Yorumlar

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Androidde ki bu çok kullanışlı ve güzel uygulamalar android kullanmamın sebebidir.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Android telefonumda en çok kullandığım uygulama şüphesi google çeviridir. Foto kolaj editörünü yeni keşfettim sayenizde hemen deneyeceğim.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Ben Google birçok uygulamasını aktif olarak kullanıyorum. Listede yer alan Foto kolaj editörünü de kullanıyorum hatta 3 tane fotoğraf düzenleme uygulaması var telefonumda.

 • yorum yazan kişi

  4/5

  Google çeviri ve google haritalar en sevdiğim uygulamaların başında geliyor :)

 • yorum yazan kişi

  4/5

  My horse oyununu merak ettim doğrusu indirip oynayacağım .Bir zamanlar da Pou oyunu çok popülerdi ona benziyor.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Faydalı ve popüler uygulamalar listelenmiş. 2 saat aramaya gerek kalmadan bu sayfa üzerinden incelenebilir.

 • yorum yazan kişi

  4/5

  Ben bu listede yer alan uygulamalar arasından en çok kullandığım Google Çeviri ayrıca Google daha da geliştirdi çeviri uygulamasını.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Hemen indirip denemek istiyorum. Güzel bir paylaşım olmuş, teşekkürler. Bu tip derlemelerin devamını bekleriz.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Google çeviri çok iyi. Özellikle yabancı arkadaşlarımla konuşurken işe yarıyor. Anlam kayması olsa da az çok işe yarıyor.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Çok başarılı bir liste olmuş. Sevilen android uygulamalar listenize Bundle Haber uygulamasını eklemenizi de tavsiye ederim. Açıkçası ben kullanıyorum ve twitter'dan daha çok işime yarıyor. Ayrıca bu listedeki favori android uygulamam Haberler.com uygulaması.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Çok güzel bir liste hazırlamışsınız. My Horse programını indirip yükledim telefonuma. Oyun baya sardı. Atlara ve at yarışlarına ilgisi olanlar yükleyip denemeli. Diğer programları da deneyeceğim.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  En çok kullandığım ve sevdiğim google çeviri uygulaması. Google çeviri işime çok yarıyor hatta bilgisayarımda chorome ekletisi olarak ta yüklü.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  yukarıda yer alan uygulamaların hepsini kullanıyorum ancak en çok sevdiğim uygulama tarz genellikle fotoğraf düzenleme uygulamaları

 • yorum yazan kişi

  5/5

  haberler.com u daha önce seviyordum ancak artık eskisi gibi değil yada halan düzeltemiyorlar sorunları. Mesela yorum panelinde sıkıntı var sitenin slyatında sıkıntı var eskiden daha iyi ve kullanışlıydı

 • yorum yazan kişi

  4/5

  google çeviri gerçekten alanında uzman bir uygulama diğer uygulamalara bakaraktan mutlaka indirilmeli.

 • yorum yazan kişi

  5/5

  Google çeviri bence en harika olanı. Hazırlık sınıfında çok işime yaramıştı.

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!