İşletmeler İçin Facebook

facebook logo reklamkapKüçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler İçin Facebook

İşletmenizde herhangi bir ürün veya hizmet satıyorsunuz ve internetin öneminin farkındasınız. İnternetten direk satış yapmasanız da dolaylı olarak web sitenizden, sosyal medya araçlarından veya firma tanıtım platformlarından müşterilerinize ulaşabilir ve satış yapabilirsiniz. Bu yazımızda da işletmeniz için Facebook’un öneminden, nasıl kullanılacağından ve faydalarından bahsedeceğiz. Öncelikle işletmemiz için Facebook sayfası nasıl açılır kısaca görelim.


Facebook’ta Sayfa Nasıl Açılır?

Facebook hesabımız açık durumdayken çıkış yapmak için kullandığımız sağ üst köşedeki aşağı doğru bakan oka tıklıyoruz. Açılan pencerede sayfa oluştur butonuna tıklıyoruz ve adımları takip ediyoruz.

kobi facebook

Facebook’un İşletmeye Önemi;

Müşterilerimizin birçoğu Facebook’ta dolayısıyla bizimde Facebook’ta aktif olmamız gerekiyor. Facebook bize işletmemizi tanıtmamız için harika imkanlar sunuyor. İşletmemizin fotoğraflarını ve logomuzu yükleyebiliriz. Her türlü iletişim bilgilerimizi belirtebilir, yeni bir kampanyamız varsa rahatlıkla duyurabiliriz. Anlık olarak referanslarımızı kolaylıkla paylaşabiliriz.


Facebook Sayfamızı Nasıl Kullanmalıyız?

Genel Kullanım: Sayfamızı açar açmaz kapak fotoğrafı ve profil fotoğrafını yüklemeliyiz. Birkaç paylaşım yaptıktan sonra arkadaşlarımıza sayfamızı beğenmeleri için davet göndermeliyiz. Sayfamızın aktif olması önemlidir. Her gün düzenli olarak paylaşım yapmamız yararımıza olacaktır. Sayfa beğeni sayımız ve erişilen kişi sayımızın arttığını fark edeceksiniz.


facebook değerlendirme

Değerlendirme: Önemli detaylara değinmek istiyorum. Sayfamızın puanla değerlendirilerek yorum yapılmasına izin vermeliyiz. Bu işletmenin kendine güvendiğini gösterir. Çünkü oradaki puanlamalara sayfa sahibi müdahale edemez.


facebook mesaj

Mesaj: Sayfamıza mesaj gönderilebilmeli. İşletmemize insanlar rahatlıkla ulaşabilmeleri için bu detay önemlidir. Bütün telefonlarımız sayfamızda olsa da telefonla konuşmak için müsait olmayan müşterilerimiz arkadaşlarına mesaj yazar gibi rahatlıkla ulaşabilirler. Facebook’ta fazla vakit harcadığımız için bir firmaya Facebook sayfasından ulaşmak kolayımıza geliyor.

Sayfamıza gelen mesajları oldukça hızlı cevaplamalıyız. Cevaplamama gibi bir lüksümüz yok. Çünkü mesajlarımız açıksa eğer cevap verme oranımızda yüksek olmalıdır. İnsanlar sayfamıza mesaj atarken cevap alacaklarına emin bir şekilde mesaj göndermelidirler. Yanıt verme oranı düşük olduğunda insanlar mesaj atmayabilir ve belki de bu sebeple bir müşterinizi kaçırmış olursunuz.


facebook düğme

Düğme: Facebook sayfamızı ziyaret eden veya beğenen kişileri bir düğme aracılığı ile telefonunuza veya web sitenize yönlendirebilirsiniz. Mobilde sayfa ziyaret edildiğinde Şimdi Ara butonu ile bir tıkla aranabilirsiniz. Kolay ulaşılmak için faydalı bir uygulama.


sponsorlu paylaş

Sponsorlu Paylaşım: Sayfamızda taşlar yerine oturduğunda sponsorlu paylaşım yapmaya başlamalıyız. Sayfamızın sol menüsünün en alt kısmında Tanıtım Yap butonu ile sayfamızı, gönderimizi veya web sitemizi sponsorlu olarak paylaşabiliriz.

Hedef kitlemizi çok iyi analiz ederek müşterilerimize sayfamızı göstermeliyiz. Paylaşımımızı görecek kitlenin kriterlerini belirleyerek doğru hedef kitleye ulaşabiliriz. Örneğin bir oto yıkamacımız var ise araç kullanan ve şehrimizde yaşayan kişileri hedef almalıyız. 20 ile 55 yaş aralığında sizin şehrinizde yaşayan her iki cinsi seçerek doğru kitleye ulaşabiliriz.

Sponsorlu paylaşımlar sayfamızı ve işletmemizi bilmeyen kitleye kendimizi tanıtmak için kullanabileceğimiz harika bir nimet.


facebook sosyal medya kobi işletme

Facebook Sayfasının Faydaları

İşletmenizi tanıtabilirsiniz,

• Web sitenizi tanıtabilirsiniz,

• Diğer sosyal hesaplarınızı tannıtabilirsiniz,

• Kampanyalarınızı anlık olarak duyurabilirsiniz,

• Sponsorlu paylaşım ile iş alımınızı arttırabilirsiniz,

• Yorumlanabilir ve değerlendirilebilirsiniz.

Sizde bir Facebook sayfası açıp titizlikle yöneterek kendinizi internet aleminin akışına bırakabilirsiniz.


kullanıcı memnuniyetiYorumlar

  • yorum yazan kişi

    5/5

    İnternet alemine girmek isteyen küçük büyük her firma için faydalı bir yazı olmuş.

Yorum Yaz

Lütfen değerlendirme yapınız.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

Bizi Takip Edin!